Ko bērni iemācīsies

Deju programma "Kustības prieks" attīsta:

1. deju ritma izjūtu 
2. kustību koordināciju
3. kustību ātru uztveri 
4. kustību saskari ar citiem bērniem
5. orientēšanos telpā un kolektīvā 
6. ķermeņa kustību daudzveidību
7. improvizētas kustības
8. radošumu un iztēli
9. ķermeņa fiziskās īpašības
10. muzikālo atmiņu


Ko iemācīsies bērni

"Kustības prieks" nodarbībās tiek veidota atmosfēra, lai bērns var iemācīties dejot un pilnveidot savu pašapziņu. Bērns mācās būt gan individuālists, gan iejusties kolektīvā. No sākuma viņi kopē kustības un tās atkārto, bet ar laiku katram pašam ir jādomā savas kustības. Uzdevumi ir dažādi: gan citam cita kustību kopēšana, atsevišķu ķermeņa daļu kustināšana mūzikas ritmā, cilvēka figūru veidošana, līdz pat tam, ka bērns veido pats savu horeogrāfiju, proti, izdomā pats savas kustības un saliek tās kopā. Visbeidzot, parādot to visiem citiem, viņš iegūst pārliecību, ka spēj uzstāties citu priekšā, un tas viņam ļoti palīdz izpausties un atvērties emocionāli.


Kā deja izmainīja Edgaru Šļakotu?

"Es pats sāku dejot, kad man bija 15. Tas man ļāva atvērties tā, kā nekad agrāk to nebiju spējis, un es kļuvu drošāks, pašpārliecinātāks. Skatuve mani pārveidoja - es no klusa, nepārliecināta cilvēka kļuvu par tādu, kam skatuve tagad ir ikdiena. Bērniem ir vajadzīgi izpausmes veidi. Cits to atrod mūzikā, cits sportā, cits – dejā."


Kas īpašs tiek dots bērniem?

Radošai dejai ir konkrēts mērķis kā tiek attīstītas bērna kustības. Katram bērnam ir apslēptas dāvanas, un vislabāk to uzzināt tieši tad, kad viņš vēl ir mazs. Caur dažādiem dejošanas uzdevumiem tiek atklāts tas, kas slēpjas bērnā, un ļaut viņam pašam saprast, vai dejas kustība būs viens no viņa izpausmes veidiem. Tā bērns pats sāk priecāties par progresu un iegulda vairāk enerģijas dejā. Katrs bērns, iespējams, nebūs izcils dejotājs, bet, apgūstot dejas pamatus, iegūs radošāku un daudzkrāsaināku pieeju savai dzīvei.